Okulary przeciwsłoneczne Marc Jacobs

Czym się kierować wybierając okulary przeciwsłoneczne?

Okulary przeciwsłoneczne powinny pasować do kształtu twarzy, elegancko się prezentować oraz oczywiście skutecznie chronić przed słońcem. Wybór konkretnego modelu takich okularów nie jest jednak wcale taki prosty, jak mogłoby to się wydawać. Warto zatem wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę przy ich zakupie.

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem

Okulary przeciwsłoneczne powinny pasować do kształtu twarzy, elegancko się prezentować oraz oczywiście skutecznie chronić przed słońcem

Podstawowym zadaniem okularów przeciwsłonecznych jest ochrona oczu przed promieniowaniem słonecznym. Warto wiedzieć, że słońce emituje trzy rodzaje promieniowania. Mowa tu o promieniowaniu UVA, UVB oraz UVC. Człowiek najbardziej narażony jest na pierwszy z tych rodzajów promieniowania. Dlatego kupując okulary przeciwsłoneczne, upewnić się należy, czy posiadają one dobry filtr UV. Tylko wówczas takie okulary będą w stanie ochronić oczy przed szkodliwym działaniem promieniowania. Warto zatem postawić na produkty sprawdzonych marek. Można mieć wówczas pewność co do jakości zastosowanego filtra. Dobrym przykładem mogą być tu okulary przeciwsłoneczne Marc Jacobs.

Kolor soczewki

Wybierając okulary przeciwsłoneczne, uwagę zwrócić należy również na kolor soczewki. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że kolor soczewek w okularach przeciwsłoneczny to nie tylko funkcja estetyczna. Kolor soczewki odpowiedzialny jest za to, w jaki sposób postrzega się w okularach barwy. Przykładowo w szarych soczewkach widzi się barwy w sposób naturalny. Z kolei brązowe soczewki chłoną niebieskie światło, co poprawia kontrast i ostrość. W taki okularach oczy odpoczywają. Natomiast złote i pomarańczowe soczewki zwiększają i rozjaśniają kontrast. Dobrze się zatem sprawdzają w gorszych warunkach atmosferycznych.

Polaryzacja w okularach przeciwsłonecznych


Mówiąc o okularach przeciwsłonecznych, nie można pominąć kwestii polaryzacji. Dobrym wyborem są okulary przeciwsłoneczne z funkcją polaryzacji. Jej zadaniem jest blokowanie światła, które odbija się od jasnych powierzchni. Tym samym takie okulary nie tylko zapewniają pełną ochronę przed promieniami słonecznymi, ale również dużo większy komfort podczas ich noszenia.

Okulary sprawdzonej marki

Na rynku dostępne są naprawdę różne okulary przeciwsłoneczne. Jeśli chce mieć się pewność co do ich jakości, warto sięgnąć po produkty sprawdzonych i renomowanych marek. Przykładem mogą być tu wspomniane już okulary przeciwsłoneczne Marc Jacobs. Zakup dobrych okularów przeciwsłonecznych to inwestycja. Dlatego to ich jakość powinna być głównym kryterium wyboru, a nie cena. Tylko dobry producent i dobry sklep dają gwarancję tego, że okulary spełnią swoje zadania.