Okulary przeciwsłoneczne Solano

Czym wyróżniają się wysokiej jakości okulary przeciwsłoneczne Solano?

Oryginalne okulary przeciwsłoneczne Solano są obowiązkowym elementem letnich stylizacji. Na półkach sklepowych jest bardzo szeroki wybór okularów przeciwsłonecznych, dlatego też wiele osób może mieć duży problem, aby postawić na odpowiednie modele. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom i poradom dowiedzą się państwo na które elementy warto zwrócić uwagę.

Skuteczna ochrona przeciwsłoneczna

Oryginalne okulary przeciwsłoneczne Solano są obowiązkowym elementem letnich stylizacji

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że okulary przeciwsłoneczne Solano powinny zapewnić odpowiednią ochronę przed dokuczliwymi promieniami słonecznymi. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, aby postawić na modele, które posiadają filtr UV. W dużej mierze to właśnie od mocy filtrów zależy skuteczność pochłaniania promieni słonecznych. Godne polecenia są oczywiście okulary z oznaczeniem UV400, które zapewniają 100% ochronę przed promieniami słonecznymi. Najbezpieczniejszym wyborem są oryginalne okulary przeciwsłoneczne Solano, które posiadają stosowne certyfikaty. Dla kierowców i sportowców ciekawą propozycją mogą okazać się z kolei okulary z polaryzacją.

Jaki kolor szkła wybrać?

Kolor szkła jak powszechnie wiadomo całkowicie zmienia widzenie światła, dlatego też tym bardziej warto zwrócić uwagę na ten element. W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się okulary przeciwsłoneczne ze szkłami barwy fioletowej albo brązowej. Wiele osób mylnie uważa, że to właśnie od koloru szkła zależy skuteczność ochrony przed promieniami słonecznymi. Pamiętać należy jednak o tym, że kolor soczewek może mieć mniejszy lub większy wpływ na postrzeganie obrazu. Problemy pojawiają się zwłaszcza przy niestandardowych barwach szkieł.

Wysokiej jakości materiał

Oryginalne okulary przeciwsłoneczne Solano wykonane są z wysokiej jakości materiału, dlatego też nawet po wielu latach użytkowania spełniać będą swoje podstawowe zadania

Oryginalne okulary przeciwsłoneczne Solano wykonane są z wysokiej jakości materiału, dlatego też nawet po wielu latach użytkowania spełniać będą swoje podstawowe zadania. Na półkach sklepowych można znaleźć oprawki plastikowe, metalowe i poliwęglanowe. Każdy z materiałów ma swoje zalety i wady, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu. Plastikowe oprawki są oczywiście najbardziej łamliwe, dlatego też trzeba na nie uważać. Największą trwałość zapewniają oczywiście metalowe oprawki, ale niestety są one dość ciężkie. Poliwęglanowe modele są kompromisem pomiędzy metalowymi i plastikowymi oprawkami. Nowością na rynku są akrylowe oprawki, które coraz częściej pojawiają się na półkach sklepowych. Nowoczesne okulary przeciwsłoneczne Solano to inwestycja na lata, dlatego też nie warto na nich oszczędzać.