Modne oprawki Oprawki Versace damskie

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do fryzury i koloru włosów?

Jeśli kupujesz okulary w profesjonalnym sklepie, to zawsze pomogą Ci dobrać oprawkę do kształtu twarzy, ale co z fryzurą i kolorem włosów? Oto kilka wskazówek, jak nie zgubić się w ogromnym wyborze i znaleźć model, który naprawdę Ci odpowiada!

Czy powinniśmy zakryć brwi soczewkami okularów?

Ponieważ brwi i ich ruchy wpływają na mimikę i wyrazistość spojrzenia, słuszniej jest wybrać oprawki Versace damskie, które nie zakryją brwi. Idealnym wyborem będą okulary, których oprawka jest oddalona o 3 milimetry od dolnej linii brwi i jednocześnie podąża za kształtem łuku brwi.

Jak wybrać kolor oprawy?

Kolor oprawki powinien być dopasowany do koloru włosów, oprawa nie musi idealnie pasować do odcienia koloru włosów, ale nie powinna być całkowicie inna do niego. Tak więc dla osób o blond włosach odpowiednie są okulary z ciemnymi oprawkami, ale nie czarne, na przykład oprawka może być brązowa, jasnoniebieska lub jasnoniebieska. Dla blondynki odpowiednie są oprawki okularów w jasnych kolorach. Dla osób o ciemnych włosach odpowiednie są zarówno jasne, jak i ciemne oprawki.

Warto zauważyć, że osoby o włosach siwych, popielatych i perłowych powinny nosić okulary tylko w ciemnych oprawkach, ponieważ jasne jeszcze bardziej podkreślą kolor włosów i jednocześnie wyblakną twarz.

Ponadto nie zapominaj, że obecnie panuje modna tendencja do noszenia okularów w jasnych oprawkach, ale ten wybór należy do Ciebie, eksperymentuj z kolorami i wybieraj to, co Ci odpowiada.

Jak wybrać kolor soczewki


Wybór koloru soczewek powinien opierać się na odcieniu włosów i skóry. Ale z reguły nie ma w tym żadnych ograniczeń. Ciemne lub czarne soczewki są odpowiednie dla wszystkich kolorów włosów i skóry. Ten kolor jest uniwersalny, po pierwsze ukryje Twoje oczy przed promieniami słońca, a po drugie będzie pasować prawie każdemu.

Dla osób o siwych lub bardzo jasnych włosach odpowiednie są okulary o jaśniejszym odcieniu soczewek i mogą być w dowolnym kolorze – brązowym, niebieskim, zielonym, szkarłatnym i tak dalej. Jaśniejsze soczewki okularów nadają się również dla osób o ciemnej karnacji. Osobom o jasnej karnacji zaleca się noszenie ciemniejszych okularów, a kolor soczewek nie ma znaczenia.

Chociaż kolor włosów i skóry jest pierwszą oznaką wyboru koloru soczewek okularowych, nie należy zapominać o ubraniach, ponieważ mogą one również wpływać na wybór koloru soczewek na wiele sposobów.

Mam nadzieję, że te porady pomogą Państwu dokonać właściwego wyboru i idealnie dopasować okulary do swoich potrzeb.