Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne

Jakie okulary przeciwsłoneczne korekcyjne warto wybrać?

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne – iOkulary stanowią skuteczną ochronę oczu oraz mogą być elementem ciekawej stylizacji. Muszą one zatem zawierać filtry UV oraz być starannie wykonane z dbałością o nawet najdrobniejszy szczegół.

Czym należy się kierować wybierając okulary przeciwsłoneczne korekcyjne?

Dostępne obecnie okulary mogą być zróżnicowane pod względem:

  • wielkości,
  • kształtu,
  • koloru,
  • rodzaju zastosowanego materiału,
  • ceny.

standardowe okulary przeciwsłoneczne korekcyjne z filtrem UV - tego typu produkty są wyposażone w filtr UV 400, który zapewnia skuteczną ochronę oczu

Gdzie należy kupować tego typu okulary?

Godne polecenia okulary dostępne są jedynie w stacjonarnych lub internetowych sklepach optycznych. Kupowanie okularów na bazarach nie jest dobrym pomysłem, ponieważ produkty te są niskiej jakości oraz nie zapewniają skuteczniej ochrony oczu. Nie posiadają one choćby efektywnego filtra UV, a przyciemnione szkła powodują rozszerzenie źrenic, które pochłaniają większe ilości szkodliwego promieniowania. Dobrej jakości produkty posiadają odpowiednie oznakowania dotyczące zastosowanego filtru oraz dodatkowe oznaczenia, w tym: CE, EN 166:2001, EN 1836+A1:2009, 89/686/EWG lub ISO 9001:2000, które świadczą o spełnieniu określonych norm.

Na jakie okulary warto się zdecydować?

W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są różnorodne produkty, w tym:

okulary z fotochromem - okulary z fotochromem to produkty, które posiadają grono zagorzałych zwolenników

  • standardowe okulary przeciwsłoneczne korekcyjne z filtrem UV – tego typu produkty są wyposażone w filtr UV 400, który zapewnia skuteczną ochronę oczu. Jest on dostępne w kilku kategoriach, które różnią się stopniem przyciemnienia szkieł okularowych. Takie okulary są dość popularne i mogą być z powodzeniem noszone na co dzień.
  • okulary z polaryzacją – okulary z polaryzacją są nieco mniej popularne. Warto jednak podkreślić, że w dużym stopniu poprawiają one jakość widzenia. Z tego powodu mogą i powinny być wybierane przede wszystkim przez kierowców oraz osoby, które pasjonują się sportami wodnymi. Ich używanie zapobiega bowiem powstawaniu nieprzyjemnych i oślepiających odblasków.
  • okulary z fotochromem – okulary z fotochromem to produkty, które posiadają grono zagorzałych zwolenników. Tego typu oprawki posiadają szkła wyposażone w ochronną powłokę, która skutecznie blokuje szkodliwe promieniowanie UV. Co ciekawe, tego typu soczewki okularowe mają różne kolory i przyciemniają się w zależności do stopnia nasłonecznienia. W pełnym słońcu stają się one bardzo ciemne, a odbarwiają się choćby w pomieszczeniach. Tego typu propozycja jest bardzo ciekawa i stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób, które pragną posiadać równocześnie godnej jakości okulary korekcyjne oraz przeciwsłoneczne.