Modne oprawki Okulary Armani damskie

W stylu Armaniego

Okulary dawno zgubiły swój praktyczny wymiar i przestały być tylko narzędziem do korekcji wzroku. Dzięki nowym możliwościom w obróbce materiałów oraz lepszej dostępności, z działu medycyny i zdrowia przeszły do mody. Okulary, zarówno te przeciwsłoneczne, jak i korekcyjne stały się dodatkiem nieodłącznym w wielu trendach. Nic dziwnego, że największe domy mody na świecie uwzględniają je w swoich liniach akcesoriów. Nie inaczej jest z Giorgio Armanim. Choć swoje modowe imperium rozpoczął od tworzenia męskich kolekcji, obecnie możemy łatwo zauważyć, że nie zaniedbuje on również płci pięknej. Okulary Armani damskie stały się nieodłącznym dodatkiem w obu najważniejszych liniach ubrań.

Klasyka gatunku – okulary w głównej kolekcji

W głównej kolekcji Giorgio Armani skierowanej do pań, znajdziemy zarówno oprawki korekcyjne, jak i okulary przeciwsłoneczne. Wszystkie produkty cechują się komfortem i wykonaniem na najwyższym poziomie. Zarówno tworzywa, jak i elementy dekoracyjne są wysokiej jakości. Spasowanie i detale nie pozostawiają złudzeń, że mówimy o klasie premium.

Główna kolekcja okularów damskich nawiązuje swoim stylem do tej aktualnie prezentowanej na wybiegu. Znajdziemy tu bardziej klasyczne kształty w stonowanych barwach.

Wśród okulary przeciwsłonecznych z kolekcji Giorgio Armani króluje oversize'owy styl szkieł

Oprawki korekcyjne stworzone zostały głównie w odcieniach brązu, złota i czerni. Wykonane z oktanu (czyli hipoalergicznego plastiku nylonowego) lub metalu. Do najciekawszych możemy zaliczyć te z efektem „skorupy żółwia”. Wśród kształtów króluje klasyka, znajdziemy tu oprawki:

  • okrągłe
  • owalne
  • cat-eye
  • prostokątne
  • kwadratowe.

Wśród okulary przeciwsłonecznych z kolekcji Giorgio Armani króluje oversize’owy styl szkieł. Duże, różnorodne kształty od klasycznych owali po heksagon pozwalają dobrać oprawki według własnych upodobań. Ciekawym detalem w okularach damskich są metalowe zauszniki w nietypowych wzorach. Należy również zwrócić uwagę na szeroką gamę kolorów szkieł. Znajdziemy tu pomarańcz, brąz, zieleń, błękit, szarość oraz czerń, również w wydaniu z gradientem.

Modnie i z klasą – okulary Emporio Armani


Linia Emporio skierowana została do młodych dorosłych. Dlatego również dodatki, poza klasycznymi elementami, cechują się większą gamą kolorystyki oraz bardziej niecodziennymi rozwiązaniami. Należy również nadmienić, że w przypadku niektórych oprawek damskich z tej linii używano ekologicznych komponentów, jak biooktan (częściowo biodegradowalny i nadający się do recyklingu).

Oprawki korekcyjne prezentują nieco więcej wariacji na temat klasycznych kształtów. Zarówno okulary plastikowe, jak i metalowe mają żywszą bazę kolorów, znajdziemy tu modele pomarańczowe, czerwone, niebieskie, czy zielone. Cechują się ciekawymi zdobieniami na zausznikach, ale przede wszystkim duży nacisk stawiany jest na wygodę i komfort noszenia.

Okulary przeciwsłoneczne z kolekcji Emporio to nowoczesne podejście do klasycznych modeli oprawek. Nieregularne kształty, „ścięte” góry szkieł, wariacje na temat cat-eye to tylko niektóre warianty z szerokiej gamy okularów. Również tutaj szkła mają szeroką paletę kolorystyczną od różów i fioletów, przez błękity i zielenie po brązy i pomarańcze. Pojawia się również gradient. Kolory plastikowych i metalowych oprawek harmonizują z kolorem szkieł.