Modne oprawki Versace okulary

Jak dobrać oprawki do kształtu twarzy?

Tuż po wejściu do salonu optycznego lub sklepu, który zajmuje się sprzedażą oprawek i okularów, widzimy setki modeli różnych marek, kształtów oraz kolorów. Znalezienie odpowiednich oprawek, z których będziemy usatysfakcjonowani i zadowoleni nie jest więc wyzwaniem należących do najłatwiejszych. Dobrze dobrane oprawki potrafią skutecznie skorygować kształt buzi oraz maskować wszelkie rodzaje niedoskonałości, z którymi się borykamy. Jak odpowiednio dobrać oprawki do kształtu twarzy i czy rzeczywiście musi to być aż tak trudne?

Jaki jest mój kształt twarzy?

Istnieje pięć różnych rodzajów kształtu twarzy człowieka. Należą do nich:

Tuż po wejściu do salonu optycznego lub sklepu, który zajmuje się sprzedażą oprawek i okularów, widzimy setki modeli różnych marek, kształtów oraz kolorów

  • kształt serca
  • twarz kwadratowa
  • twarz okrągła
  • kształt trójkątny
  • rysy owalne.

Aby mieć wiedzę na temat, jaki rzeczywiście jest nasz kształt twarzy, należy dokładnie przeanalizować rysy twarzy. Ze szczególną uwagą przyjrzyj się linii swojej szczęki. Za pomocą tego zabiegu będziesz krok bliżej od znalezienia idealnych oprawek, podkreślających twoją urodę.

Oprawki do twarzy okrągłej

Okrągły kształt twarzy charakteryzuje się przede wszystkim pełnymi policzkami, stosunkowo małym czołem i lekko zaokrągloną brodą. Idąc tym tokiem myślenia to tego kształtu twarzy świetnie sprawdzą się oprawki, które wizualnie wyszczuplą buzię. Są to oprawki, których konstrukcja przypomina kwadrat lub prostokąt. Należy pamiętać, by oprawki były możliwie jak najcieńsze. Świetną i bogatą ofertę ma – Versace okulary. Warto więc poświęcić chwilę i zapoznać się z modelami, które oferuje producent.

Oprawki do twarzy owalnej
Jeśli chodzi o owalny kształt twarzy linia kości policzkowych widocznie zwęża się w dół, powodując że miejsce kości policzków staje się najszersze. Posiadaczy tego typu twarzy mają szczęście, ponieważ pasują do niej niemal wszystkie dostępne rodzaje oprawek, choć najlepiej wypadają te geometryczne. Warto więc zdecydować się na te, w których czujemy się najlepiej.

Aby mieć wiedzę na temat, jaki rzeczywiście jest nasz kształt twarzy, należy dokładnie przeanalizować rysy twarzy

Oprawki do twarzy trójkątnej

Znalezienie odpowiednich oprawek do twarzy trójkątnej często potrafi spędzać sen z powiek. Najlepiej sprawdzą się okrągłe lub chociaż nieco zaokrąglone oprawki. Należy unikać modeli, które na niekorzyść podkreślają linię brwi. U osób z trójkątną buzią dobrze powinny wyglądać okulary o szerszej ramce z dołu.

Oprawki do twarzy kwadratowej

W tym wypadku twarz charakteryzuje się mocno zarysowaną szczęką i widocznymi kośćmi policzkowymi. Zaokrąglone oprawki (szczególnie w dolnej części) dobrze poradzą sobie z zadaniem załagodzenia ostrych rysów twarzy. Skutecznie dodadzą do wizerunku odrobinę łagodności.

Oprawki do twarzy w kształcie serca


Kształt serca to szpiczasta broda oraz szerokie czoło. Najlepiej prezentować się będą okulary owalne, wykonane z ciemnego drutu. 

Jak odpowiednio wybrać kolor oprawek?

Przy wyborze koloru oprawek warto sugerować się nie kształtem twarzy, a kolorem włosów oraz oczu. Jeśli chodzi o włosy w kolorze ciepłego blondu świetnie sprawdzą się odcienie beżu, czerwonego, brzoskwiniowego i wszelkiego rodzaju zielenie. Chłodne blondynki mogą natomiast wybierać wśród takich odcieni jak: czarny, szary, róż i fiolet (unikając przede wszystkim koloru złotego).  Dla brunetek dobrym rozwiązaniem będzie niebieski, czarny, różowy i mahoniowy. W zestawieniu z rudymi włosami świetnie sprawdzą się oprawki ciemnozielone, granatowe, czerwone, morskie czy pomarańczowe. Posiadaczki czarnego koloru włosów powinny skupić się na klasycznych kolorach (czerń, czerwień, biel) i raczej trzymać się z daleka od bladych odcieni. Białe włosy pięknie podkreślą oprawki o kolorze fuksji lub mocnego granatu.