Męskie okulary korekcyjne Modne oprawki

Męskie okulary korekcyjne

Dla mężczyzn bardzo ważny jest wygląd, który świadczy o ich stylu życia, statusie oraz pozycji społecznej. Dlatego panowie niezwykłą wagę przykładają do tego, jakie dodatki i akcesoria znajdują się w ich szafie. Bardzo chętnie sięgają po rzeczy markowe i dobrej jakości. Nic dziwnego, że okulary męskie korekcyjne spotykają się ze szczególnym zaangażowaniem ze strony projektantów. W akcesoriach dla mężczyzn ważny jest każdy szczegół.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru okularów?

Pierwszą rzeczą, na którą zwraca się uwagę podczas przymierzania oprawek jest wygląd. Okulary powinny być komfortowe w noszeniu. Nie mogą powodować uszkodzeń naskórka lub uwierać. Na szczęście dobrej klasy oprawki wytwarzane są z materiałów najwyższej jakości. Noski oraz zauszniki profilowane są w ten sposób, aby dobrze przywierały i się nie przesuwały.

W okularach równie ważne jak kształt oprawek są soczewki. Również w tej dziedzinie dostępne są wyroby o coraz bardziej zawansowanej technologii. Soczewki są dużo lżejsze i cieńsze niż jeszcze parę lat temu, a nadal wyśmienicie spełniają swoją funkcję.

Rodzaje oprawek w okularach korekcyjnych

Męskie okulary korekcyjne występują we wszystkich rodzajach:

  • Oprawki pełne
  • Oprawki półpełne
  • Wersje bez oprawy.

Wybór rodzaju oprawy będzie zależał od indywidualnych preferencji. Niektórzy wolą mieć szerokie i widoczne oprawki, a inni ograniczają się do bardzo subtelnych wersji okularów bez oprawek.

Jeszcze szerszy wybór dostępny jest podczas dobierania kształtu okularów. W tej sytuacji warto już dokładnie przeanalizować kształt twarzy, czoła, brody, rodzaj fryzury, a nawet kolor oczu.

  • Oprawki kwadratowe i prostokątne sprawdzą się przy twarzy okrągłej. Kanciaste linie okularów nadadzą jej wyraźnego i zaostrzonego wyglądu.
  • Oprawki okrągłe i owalne powinny natomiast znaleźć uznanie wśród panów o twarzach kwadratowych. Dzięki nim panowie zyskają łagodniejsze rysy.
  • Popularne pilotki podkreślą męski charakter przy każdym kształcie twarzy. Są to oprawki, które mężczyźnie bardzo chętnie wybierają i noszą. Często pilotki traktowane są jako okulary przeznaczone na wyjścia z przyjaciółmi lub inne aktywności nie związane z obowiązkami służbowymi.

Okulary dobrane do aktywności

Nowoczesna technika pozwoliła na stworzenie oprawek, które mogą być używane nawet podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Obecnie ze szkieł korekcyjnych nie trzeba rezygnować nawet podczas uprawiania sportów wodnych. Dzięki temu panowie z wadami wzroku mogą cieszyć się pełnią życia i nie muszą rezygnować ze swoich pasji.