Modne oprawki

5 powodów, dla których warto kupić markowe okulary damskie

Nie ulega wątpliwości, że rynek okularów damskich, szczególnie w ostatnich latach, zaskakuje oryginalnymi propozycjami. W gablotach wielu salonów optycznych królują markowe oprawki okularowe takich światowych projektantów jak Dior, Versace, Calvin Klein czy Gucci. Dlaczego warto je kupić? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

Markowe okulary damskie, to gwarancja jakości

Jednym z kluczowych argumentów przemawiających za tym, aby zdecydować się na markowe okulary damskie, jest ich wysoka jakość. Oprawki pochodzące od czołowych projektantów wyróżniają się wysokiej klasy materiałami, cechującymi się dużą odpornością na szkodliwe czynniki zewnętrzne, pęknięcia i korozję. Co więcej, nie ulegają odkształceniom i świetnie układają się na twarzy, nie powodując jednocześnie bolesnych otarć.

Zróżnicowany design odpowiadający najnowszym trendom

Markowe okulary damskie to także odpowiedź na najnowsze trendy rynku optycznego. Oprawki zaprojektowane przez światowych designerów, takich jak wspomniany już Dior, Gucci czy Calvin Klein dodadzą Ci prestiżu i klasy. Warto w nie zainwestować również ze względu na ponadczasową elegancję – uspójnią bowiem każdą stylizację i dodadzą całości outfitu wyjątkowego charakteru. Co więcej, wiele modeli markowych okularów damskich posiada wyeksponowane logo projektanta, co bez wątpienia stanowi wartość dodaną.

Nie ulega wątpliwości, że rynek okularów damskich, szczególnie w ostatnich latach, zaskakuje oryginalnymi propozycjami

Funkcjonalność i wygoda noszenia

Choć wiele oprawek okularowych z niższej półki cenowej na pierwszy rzut oka prezentuje się estetycznie, nie warto zapominać o funkcjonalności (więcej). Kupno tańszych modeli może wiązać się z ryzykiem dyskomfortu przy dłuższym noszeniu, co spowodowane jest najczęściej nieprawidłowym wyprofilowaniem oprawek. Z kolei markowe okulary damskie to modele wykonane z dbałością o każdy (nawet najmniejszy) szczegół. Światowi producenci przykładają bowiem dużą wagę do funkcjonalności, dlatego oprawki pochodzące z ich pracowni cechują się lekkością, idealnym wyważeniem proporcji, a także gładkością konstrukcji tak, aby oprawki nie podrażniały delikatnej skóry twarzy.

Oryginalne wzornictwo i kolorystyka

Okulary damskie pochodzące od znanych projektantów bez wątpienia wyróżniają się niezwykle oryginalnym wzornictwem. W gablotach renomowanych salonów optycznych królują odważne kolory oprawek, urozmaiconych dodatkowo modnymi deseniami, takimi jak nieśmiertelne kropki czy motywy florystyczne. Swój renesans przeżywają także… łańcuszki, które są przymocowane do zauszników, aby – w razie potrzeby – móc przenieść okulary na szyję bez obawy o ich zgubienie. Nie należy zapominać również o tym, że projektanci uwielbiają inspirować się letnimi festiwalami, dlatego w ich ofercie nie zabraknie również zwariowanych lenonek czy awiatorek.

Markowe okulary damskie to inwestycja na wiele sezonów


Kupno okularów damskich z wyższej półki to inwestycja na lata. Wysoka jakość markowych modeli sprawi, że przetrwają one wiele sezonów bez potrzeby tak częstej wymiany, jak w przypadku tańszych okularów. Aby jednak okulary zachowały swój pierwotny wygląd jak najdłużej, warto pamiętać o kilku zasadach:

  • Okulary damskie należy regularnie czyścić, usuwając dokładnie tłuste zabrudzenia i pozostałości makijażu. Warto robić to za pomocą dedykowanych chusteczek i preparatów w sprayu.
    Czyszcząc oprawki okularowe, trzymaj je delikatnie i nie ściskaj ich mocno w dłoniach.
  • Przechowuj okulary w suchym i zacienionym miejscu, najlepiej w dedykowanym etui. Przechowywanie okularów np. na nasłonecznionym parapecie może spowodować utratę kolorów, a nawet odkształcenie!